Pierwszego dnia z przewodnikiem Władysławem Stawiarczykiem zwiedziliśmy Bochnię. Obejrzeliśmy kościół parafialny z dzwonnicą, rynek, liczne pomniki, szyby kopalni soli, cmentarz, miejsca urodzenia znanych mieszkańców Bochni m.in. ks. Grotowskiego oraz muzeum znanego bocheńskiego artysty Stanisław Fischera.
Po zwiedzeniu Bochni udaliśmy się na tamtejszy cmentarz, gdzie odwiedziliśmy grób naszego patrona i spotkaliśmy się z rodziną zmarłego. Następnie udaliśmy się do Nowego Wiśnicza, gdzie była przerwa na obiad i zwiedzanie zamku. Na nocleg udaliśmy się do schroniska młodzieżowego w Brzesku. Wieczorem odbyła się wieczornica podczas której kol. Stanisław Radomski wspominał naszego patrona Władysława Huzę oraz ognisko turystyczne. Następnego dnia udaliśmy się przez Puszczę Niepołomicką do Niepołomic, gdzie oprowadzała nas Pani Basieńka Biśta-Wagner.
W rajdzie brały udział 24-osoby. Każdy uczestnik w ramach wpisowego otrzymał plakietkę pamiątkową, proporczyk, nocleg i opłacone wstępy do muzeów. Rajd był udany. Słowa podziękowania za pomoc w organizacji rajdu należą się prawie każdemu uczestnikowi, a w szczególności Markowi Drasowi, Adamowi Czerniawskiemu, Stanisławowi Radomskiemu, Małgorzacie Radomskiej, Władysławowi Stawiarczykowi, Barbarze Biśta-Wagner i Januszowi Przybylskiemu.
Komandor Rajdu: Grzegorz Kukowka
W niedzielę 21 czerwca Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy zorganizował wycieczkę do Brynku na rajd "Święto Roweru" Bytomskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego "CATENA". Kolega Alfred wraz z dziećmi został zmuszony do skrócenia wycieczki i wybrał się z pociechami do zabytkowej stacji wodociągowej w Karchowicach.
Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach zorganizował w niedzielę 14 czerwca 2009r., rajd rowerowy "Święto Roweru Bis" z metą w Gliwicach, na terenie Parku Chrobrego. Celem imprezy była popularyzacja turystyki kolarskiej i poznanie zabytków Ziemi Gliwickiej. W rajdzie wzięło udział 39 osób. Z gliwickiego rynku o godz. 10:00 wyruszyły dwie grupy rowerzystów. Grupy poprowadzili: kol. Jarosław Szerszeń, przy pomocy kol. Władysława Stawiarczyka i kol. Małgorzata Radomska, której pomagał kol Stanisław Radomski. Z dzielnicy Sośnica wyruszyła czternastoosobowa grupa Sekcji Turystyki Kolarskiej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Gliwicach, prowadzona przez kol. Danutę Szyp.
Uczestnikami rajdu były zespoły w następujących składach
Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im Wł. Huzy z Gliwic - 24 uczestników
STK przy Szkole Podstawowej nr 14 w Gliwicach - 14 uczestników
Zabrzański Klub Turystyki Rowerowej AMATOR - 1 uczestnik
Na mecie organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa konkursy sprawnościowe: Konkurs żółwiej jazdy i konkurs rzutów lotkami do tarczy.
W konkursie żółwiej jazdy najlepszymi byli:
Karolina Surdyk z SP14 w Gliwicach
Dawid Dudek z SP14 w Gliwicach
Damian Skórnóg z TKK im. Wł. Huzy w Gliwicach
Większym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się konkurs rzutów lotkami do tarczy, który przeprowadzono w kategoriach wiekowych. Jego zwycięzcami zostali:
W grupie starszych zawodników:
Jarosław Szerszeń z TKK PTTK im Wł. Huzy w Gliwicach
Robert Marczycki z TKK PTTK im Wł. Huzy w Gliwicach
Paweł Szyp z STK przy SP nr 14 w Gliwicach
W grupie zawodników młodszych:
Jan Leszczyński z STK przy SP nr 14 w Gliwicach
Agata Szaruga z STK przy SP nr 14 w Gliwicach
Łukasz Garbowski z STK przy SP nr 14 w Gliwicach
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe plakietki fundatorem których był również Urząd Miasta Gliwice. Uroczyste zakończenie, połączone z wręczeniem zwycięzcom nagród i dyplomów przeprowadzono o godzinie 13.00, po którym to uczestnicy udali się w drogę powrotną.
W organizacji rajdu wyróżnili się: Małgorzata i Stanisław Radomscy, Grzegorz Kukowka, Władysław Stawiarczyk, Jarosław Szerszeń, Sławomir Zielski i Henryk Szcześniak. Nad całością prac związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał kierownik rajdu Adam Czerniawski.
Kierownik Rajdu: Adam Czerniawski